Révész Máriusz

           1967. május 31-én születtem, és azóta is Kőbányán élek. Édesapám gépészmérnök, matematikus, édesanyám üzemmérnök, húgom spanyol-német szakos nyelvtanár, öcsém közgazdász. Ezer szállal kötődöm kerületemhez, hiszen családom is régóta él itt. A hajdani Evig óvodában jártam, ahol a nagymamám óvónő volt. A Kápolna téri Általános Iskolába jártam, ahol a nagyapám tanár volt. A Szent László Gimnáziumban érettségiztem. Egerben végeztem matematika-fizika tanári szakon, és közben 1988. őszén az egri Fidesz csoport alapító tagja voltam. A főiskola után a Szent László tér 1. Általános Iskolában kezdtem tanítani, ahol a dédszüleim annak idején megismerkedtek egymással.
           1990-től 1998-ig önkormányzatban frakcióvezető és a Kulturális-, Oktatási és Sportbizottság elnöke voltam. A tanítás és az önkormányzati munkám mellett elvégeztem a szociológia szakot az Eötvös Lóránd Tudományegyetemen, abban bízva, hogy az itt szerzett tudás, segíti közéleti munkámat.
           1998-ban budapesti listáról kerültem a parlamentbe, ahol a Társadalmi Szervezetek bizottságának tagjává, az Oktatási és Tudományos bizottságnak az alelnökévé választottak. Legnagyobb eredményemnek talán azt tartom, hogy a parlament elfogadta azt a javaslatomat, amely szerint az adójóváírás nem egy lépésben, hanem folyamatosan szűnik meg. Ez több, mint 5 milliárd forint adót hagyott a választók zsebében. Büszke vagyok arra is, hogy a kezdeményezésemre fogadták el azt a kormányrendeletet is, ami megakadályozza, hogy az inflációt meghaladó mértékben emeljék a felsőoktatásban a költségtérítéseket.
           Kedvesemet, egy párkáni leányt, három évvel ezelőtt egy költő ismerősünk felolvasóestjén ismertem meg. Számomra ezért személyes öröm is volt a Mária Valéria (Esztergom-Párkány) híd felavatása, amely minket is közelebb hozott egymáshoz. 

Révész Máriusz